Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Rekonštrukcia kríža padlým vojakom z obce

Dátum: Rubrika: Naša poradňa

Obec zrekonštruovala kríž venovaný padlým z obce vo vojne. Na kríži je napísaná, že ho dala postaviť obec, ale v inventarizácii nebol nikdy uvedený. Rekonštrukcia bola zaradená ako umelecké dielo a neodpisovaná. Kde má byť uvedená rekonštrukcia zaradená a má byť odpisovaná?
Ak uvedený majetok nikdy nebol v inventarizácii, resp. zaradený v majetku, je potrebné ho do majetku zaradiť a následne ho rekonštrukciou zhodnotiť. Upozornila by som ale na pojem "zrekonštruovala", nakoľko takýto pamätný kríž môže byť podľa môjho názoru iba opravený, teda udržiavaný a daný do pôvodného stavu.
Rozdiel medzi technickým zhodnotením a opravou spočíva v tom, že technickým zhodnotením dochádza k vybudovaniu nadstavby, prístavby, k stavebným úpravám podľa zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v z. n. p. (ďalej len "stavebný zákon"), ako aj k rekonštrukcii a modernizácii majetku.
Nadstavbami, prístavbami a stavebnými úpravami ide o zmeny na už dokončených stavbách podľa
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály