Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Zverejňovanie objednávok

Dátum: Rubrika: Naša poradňa

Sme obec a sme povinní zverejňovať objednávky. Objednávky zverejňujeme tak, že sa popíšu základné údaje (číslo objednávky, popis plnenia, cena, odberateľ, dodávateľ, dátum dodania, vystavenia a zverejnenia) a ako príloha sa naskenuje originál objednávky. Ako správne zverejňovať objednávky na webovej stránke? Je potrebné naskenovať originálnu objednávku? Pri popise napríklad "Objednávame kancelárske potreby podľa prílohy" treba zverejniť na webovej stránke aj rozpis prílohy?
Podľa zákona č. 546/2010 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v z. n. p. (ďalej len "zákon o slobode informácií") majú všetky obce, mestá a vyššie územné celky povinnosť zverejňovať zmluvy, faktúry a objednávky na svojej webovej stránke. Zároveň od 1.3.2022 obce a vyššie územné celky sú povinné zverejňovať zmluvy v Centrálnom registri zmlúv (CRP).
Nie je potrebné na we
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály