Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Odmeňovanie vodiča primátora

Dátum: Rubrika: Naša poradňa

Mesto zamestnáva informatika na plný pracovný pomer (100 %). V rámci osobného príplatku má príplatok za vedenie motorového vozidla (robí vodiča primátorovi). Takýto postup sa nám nezdá správny, keďže aj prácu nadčas, príplatky za nočnú prácu a prácu cez víkend má prepočítavané z platu informatika, ktorý je vyšší ako plat vodiča. Mali by sme mu znížiť úväzok a doplniť ho úväzkom vodiča (teda by mal 2 pracovné pomery) alebo to riešiť dohodou o vykonaní práce a dohodnúť si konkrétne sumy za prácu v noci, cez víkendy?
Zákon č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce v z. n. p. (ďalej len "Zákonník práce") umožňuje zamestnávateľovi, aby s jedným zamestnancom uzatvoril aj viac pracovných pomerov na rôzne druhy prác, a to aj obidva na plný pracovný pomer (aj keď toto je v praxi ťažko realizovateľné, ak má byť zamestnanec na pracovisku počas vykonávania prác z obidvoch pracovných pomerov a dodržiavať súčasne aj čas odpočinku stanovený Zákonníkom práce).
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.