Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Určenie predpokladanej hodnoty zákazky pri ďalších formách poskytovania stravy a iných benefitov zamestnancom

Dátum: Rubrika: Verejné obstarávanie

V nasledujúcom príspevku sa venujeme určovaniu predpokladanej hodnoty zákazky pri poskytovaní stravy formou elektronických stravovacích kariet a príspevku na rekreáciu formou elektronických rekreačných poukazov.
Elektronické platobné karty
Sú ďalšou formou zabezpečovania stravovania zamestnancov a rovnako ako v prípade stravovacích poukážok predstavujú pre verejného obstarávateľa výber sprostredkovateľa stravovacích služieb, pričom treba zdôrazniť, že nejde o zákazku na tzv. sociálne alebo osobitné služby.
Elektronické stravovacie karty nemajú charakter všeobecného platobného prostriedku a sú určené výhradne na úhradu poskytnutej stravy vo vybraných stravovacích zariadeniach alebo obchodoch a prevádzkach za polotovary a suroviny na individuálnu prípravu stravy. Ide o prevádzky, ktoré už pristúpili na takúto formu úhrady za poskytnutie stravy.
______________________________
Verejný obstarávateľ je povinný pri určovaní predpokladanej hodnoty zákazky pri zabezpečovaní poskytovania stravy formou elektronických stravovacích kariet započítať do predpokladanej hodnoty zákazky všetky náklady, ktoré mu v súvislosti so zabezpečovaním stravovania zamestnancov takouto formou vzniknú.
______________________________
Spoločnosti, ktoré vydávajú elektronické stravovacie karty, môžu fakturovať rôzne poplatky:
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.