Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Prevádzková doba herne v obci

Dátum:

Zákon o hazardných hrách ustanovuje, že herňa musí byť zatvorená od 03.00 h - do 10.00 h. Je možné, aby obec upravila všeobecne záväzným nariadením prevádzkový čas herne, napr. od 12.00 h - do 01.00 h, alebo podľa zákona musí mať prevádzkovú dobu od 10.00 h - do 03.00 h?
Podmienky prevádzkovania hazardných hier upravuje zákon č. 30/2019 Z.z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z. n. p. (ďalej len "zákon o hazardných hrách"). Tento zákon okrem iného obsahuje splnomocňujúce ustanovenia ako hmotnoprávny základ pre vydávanie všeobecne záväzných nariadení (ďalej len "VZN") obcou, ktoré môžu regulovať určité práva a povinnosti prevádzkovateľov hazardných hier na území obce.
Tieto ustanovenia sú obsiahnuté v § 79 zákona o hazardných hrách a z nich vyplýva, čo presne môže obec svojím VZN vo vzťahu k hazardným hrám a ich prevádzkovateľom ovplyvniť. Ako je zrejmé z týchto ustanovení, čas prevádzok herní tento zákon obci vyslovene neumožňuje regulovať.
Na druhej strane aj napriek skutočnosti,
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.