Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Ďalší ročník kampane Do práce na bicykli: začala registrácia samospráv

Kategória: Aktuality Autor/i: redakcia

Dňa 1. apríla sa začala registrácia samospráv, ktoré sa chcú zúčastniť na kampani Do práce na bicykli. Následne sa začne registrácia dvoj až štvorčlenných tímov. Ide v poradí už o 11. ročník tejto kampane, ktorej cieľom je motivovať ľudí, aby nechali auto doma a  na cestu do práce využili bicykel, chôdzu či verejnú dopravu.

Kampaň Do práce na bicykli podporuje udržateľné formy dopravy na Slovensku a motivuje  zamestnávateľov, aby vytvárali kvalitné zázemie pre cyklistov v podobe spŕch a odkladacích priestorov na bicykle, a tiež primátorov a starostov miest a obcí k zvýšenému úsiliu o výstavbu bezpečnej cyklistickej infraštruktúry.

„Účastníci kampane si budú v jednoduchej a prehľadnej elektronickej forme zapisovať svoje jazdy do práce a z práce, prípadne môžu použiť aplikáciu. Získané údaje o jazdách môžu následne napomôcť jednotlivým samosprávam napríklad pri príprave cyklodopravných projektov,“ priblížil národný cyklokoordinátor Peter Klučka.

Registrácia samospráv je možná do 29. mája na stránke www.dopracenabicykli.eu. Zamestnanci so svojimi tímami sa môžu do súťaže zaregistrovať hneď, ako sa do kampane prihlási samospráva, na území ktorej má ich zamestnávateľ sídlo. Registrácia tímov bude možná do 7. júna.

Zdroj: Mnisterstvo dopravy SR


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.