Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

ZMOS s partnermi pomáha prevádzkam s letnými terasami

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska Zdroj: ZMOS

Bratislava – 18. mája 2021 – Letné terasy predstavujú v tomto období aspoň nejaké podnikanie v gastro sgemente. Sme svedkami toho, že terasy sú preplnené, situácia stresuje ľudí, aj čašníkov. Chýba systém manažovania v záujme prevencie a ochrany zdravia. ZMOS s partnermi prichádza s pomocou a konkrétnym riešením.  

Nebudú čakať ani blúdiť 
Našou snahou je aj touto formou pomôcť prevádzkam, ktoré v samosprávach platia dane, udržiavajú pracovné miesta a sú súčasťou komunálneho koloritu. Čakať v rade na voľný stôl, či blúdiť po uliciach a hľadať voľné miesto na príjemné posedenie nie je ideálne trávenie voľného času. Preto ponúkame spôsob ako pomôcť prevádzkam aj ľuďom.

Združenie miest a obcí Slovenska preto s partnermi, s Bookio Menučka a Alianciou Slovenskej Gastronómie prichádza s bezplatným riešením na leto. Je podanou pomocnou rukou a vychádza z doterajších úspešných projektov ako boli rezervačný systém na testovanie, MOMky na dlani a pod. Lebo rezervovať si miesto pri stole znamená, že nikto nečaká v rade a každý je prvý.

Práve od tohto systému očakávame, že môže byť jednou z podmienok rýchlejšieho otvárania interiérov, lebo ak sa tento rezervačný systém osvedčí na terase, rovnako úspešne môže fungovať aj priamo v podniku.

Rezervácia prináša poriadok 
Od tejto rezervácie konkrétneho stola očakávame lepší manažment gastro prevádzky. Každý vie na akú dobu si rezervoval stôl a nikto nebude musieť hľadať terasu na posedenie s priateľmi, ani na hľadať voľný stôl po uliciach. Ľudia tak nebudú znechutení z toho, že kde prídu, tam je plno. Zároveň ide o ochranu zdravia, ale aj možnosť úspešného trasovania, čo musí byť mimoriadnou prioritou pre nadchádzajúce obdobie.

Systém je po ruke 
Rezervačný systém, s návodom na využitie je už k dispozícii. Stačí navštíviť web stránku Združenia miest a obcí Slovenska v časti „Rezervačný systém“. Aplikácia je rovnako jednoduchá, komfortná a priateľská pre bežných užívateľov aj samotné gastro prevádzky. Rezervačný systém Bookio dlhodobo využívajú aj Zdeněk Pohlreich či Jamie Oliver.

„Sme veľmi radi, že pokračujeme v spolupráci na riešeniach, ktoré tlačia problémy do kúta. Ak si uvedomíme, že nedávne rezervačné systémy využilo viac ako tri milióny ľudí, budeme sa tešiť každej prevádzke, každému ich návštevníkovi, ktorí to využije,“ hovorí Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS. Zároveň informuje, že bezplatný rezervačný systém pre letné terasy je k dispozícii na web stránke ZMOS aj s manuálom na používanie pre gastroprevádzky. Zmysel tohto riešenia oceňuje aj starosta bratislavského Ružinova Martin Chren: „ZMOS a bookio pripravili a bezplatne poskytli už rezervačný systém, ktorý desiatky samospráv používali pri plošnom testovaní - a fungoval lepšie, než ten štátny. Verím, že tak, ako pomohli mestám a obciam, pomôžeme aj sektoru gastra po celej krajine.“ 

Podľa prezidenta Aliancie slovenskej gastronómie (ASG) Viliama Pavlovského sa vďaka tomuto nástroju vie gastrosektor pripraviť na obdobie jesene. "Chceme mať nástroj, ktorý nám zabezpečí, že náš segment nebude zatváraný, bude fungovať bezpečne a bude môcť poskytnúť štátu dáta a prípadné trasovanie, ak by nastal nejaký problém," povedal. 


"Rezervačný systém dokáže pomôcť s trasovaním, aby sme dokázali v prípade ohniska nákazy toto ohnisko sprocesovať a daná prevádzka by mohla fungovať. Prevádzka si môže taktiež kontrolovať, koľko ľudí do reštaurácie môže prísť na základe opatrení." priblížil Jozef Žarnovičan zo spoločnosti Bookio. 

Rezervačný formulár si môžu dať prevádzky na vlastný portál. Tie, ktoré ho nemajú, môžu využiť priestor portálu Menučka. "Na našom portáli budú uvedené stránky, ktoré rezervačný systém používajú, čo je služba pre zákazníkov. Reštaurácia si musí systém nastaviť na vlastné parametre," dodala zakladateľka tohto gastroportálu Kamila Slašťanová.

Návod - Rezervačný systém pre reštaurácie je k dispozícii TU 

Tlačovú besedu k predstaveniu bezplatného rezervačného systému si môžete pozrieť TU 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.