Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Mestá môžu byť pri testovaní nápomocné zamestnávateľom

Kategória: Aktuality Zdroj: ZMOS

Predseda ZMOS a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger sa zúčastnil pracovného stretnutia k aktuálnym problémom zamestnávateľov (najmä priemyselných firiem) s testovaním zamestnancov na základe Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR č. 264, ktorou sa nariaďujú dočasné opatrenia pre vstup zamestnancov na pracovisko.

Stretnutie zvolal predseda výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti Peter Kremský a zúčastnil sa ho aj minister hospodárstva SR Richard Sulík, generálny tajomník služobného úradu Ministerstva zdravotníctva SR Peter Ferjančík a zástupcovia zamestnávateľov. Tí na stretnutí hovorili o viacerých problémoch, ktoré im aktuálna vyhláška spôsobuje.

„Deklarovali sme, v čom môžu byť mestá nápomocné podnikateľom a výrobnej sfére. Je to poskytovanie priestorov pre testovacie či vakcinačné centrá a pomoc pri zabezpečení bezpečnosti cestou mestských a obecných polícií. Vieme pomôcť aj pri problémoch týkajúcich sa zabezpečenia testov. V prípade záujmu o očkovanie sme prezentovali, že najlepším riešením sú mobilné vakcinačné centrá, ktoré chodia očkovať záujemcov po slovenských mestách a obciach,“ uviedol Branislav Tréger po stretnutí, ktoré sa na pôde Národnej rady Slovenskej republiky uskutočnilo v stredu 1. decembra 2021.

Celá problematika testovania zamestnancov na základe uvedenej vyhlášky bude ešte predmetom ďalších rokovaní predstaviteľov štátu.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.