Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Klíma a lokálny rozvoj samospráv s príkladmi aj východiskami

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska Zdroj: ZMOS

Združenie miest a obcí Slovenska dnes organizovalo workshop zameraný na problematiku klímy a lokálny rozvoj samospráv, ktorého pridanou hodnotou boli príklady dobrej praxe spolu s užitočnými východiskami.

Po predstavení cieľov podujatia z hľadiska vstup do problematiky SMART vo vzťahu k poslaniu agendy a riešení pre zabezpečovanie vybraných verejnoprospešných činností, najmä s dôrazom na efektívnu prevádzku pri práci v oblasti klímy a lokálneho rozvoja samosprávy, ktoré uviedol ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák nasledovalo predstavenie riešení a dosiahnutých výsledkov primátorom mesta Veľký Šariš Viliamom Kallom. SMART možnosti v oblasti klímy a energetiky v samospráve bolo vystúpenie Igora Wzoša zo Slovak Smart City Cluster. Vladimír Ondrejička, expert v oblasti priestorového plánovania sa na workshope venoval klíme a energetike – ako na to s podporou EÚ. Pred všeobecnej diskusiou bola účastníkom predstavená téme venovaná klíme a dôležitosti zelene v samospráve, ktorú predstavil Martin Baloga, expert v územnom priestorovom plánovaní. 

Všetky prezentácie z podujatia sú k dispozícii TU 

Podujatie organizuje Združenie miest a obcí Slovenska v rámci národného projektu s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je podporený operačným programom Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu. 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.