Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Evidencia na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny elektronicky

Kategória: Aktuality Autor/i: redakcia

V prípade straty zamestnania sa môžu ľudia zaregistrovať do evidencie uchádzačov o zamestnanie alebo požiadať o sprostredkovanie vhodného zamestnania prostredníctvom portálu www.slovensko.sk. Novinka odstránila potrebu fyzickej návštevy úradu práce, sociálnych vecí a rodiny či komplikovaného podávania žiadosti cez internet.

Nové elektronické formuláre na podanie žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie pre ľudí bez práce boli zaradené na portál www.slovensko.sk.

Pre tých, ktorí zamestnanie majú, no chcú využiť služby úradov práce, sociálnych vecí a rodiny pri hľadaní si lepšieho uplatnenia na trhu práce, je k dispozícii žiadosť záujemcu o zamestnanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania. 

V hlavnej ponuke na titulnej stránke portálu slovensko.sk si stačí vybrať kategóriu Zamestnanie. Z ponúknutého výberu kliknúť na možnosť Strata a hľadanie zamestnania, kde sa návštevníkovi ponúknu možnosti Podávanie žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a Podávanie žiadosti záujemcu o zamestnávanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania.

Po výbere jednej z možností je návštevník presmerovaný priamo na príslušný elektronický formulár. Ak sa návštevník predtým neprihlásil, portál ho automaticky, ešte pred vypĺňaním formulára, presmeruje na prihlasovaciu stránku. Prihlásiť sa na portál slovensko.sk je možné prostredníctvom občianskeho preukazu alebo cez aplikáciu Slovensko v mobile.

Zdroj: Úrad práce, sociálnych vecí a rodinyBezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.