Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Doprajte obyvateľom dostupné doručovanie vďaka Z-BOXom

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska Zdroj: ZMOS

Bratislava - 12. júna 2021 - Združenie miest a obcí Slovenska prednedávnom informovalo o spolupráci ZMOSu so spoločnosťou Zásielkovňa, vďaka ktorej môžete ponúknuť obyvateľom svojej obce oveľa dostupnejšiu alternatívu poštových služieb. Všetci dobre vieme, ako sa svet presunul do online prostredia a online nakupovanie nie je žiadnou výnimkou. Z toho dôvodu považujeme za nevyhnutné „kráčať s dobou“ a reagovať na aktuálne požiadavky našich obyvateľov. Sme tu preto, aby sme im uľahčovali a spríjemňovali život a dostupné doručovanie tovaru je dnes toho už bežnou súčasťou.

Práve to je dôvod, prečo by sme chceli dopriať aj obyvateľom menších miest a obcí rovnaký komfort, aký dostávajú obyvatelia väčších miest, čím zvýšime kvalitu ich života na vidieku. Dovoľte, aby sme vám preto opäť predstavili výhody samoobslužných výdajných miest spoločnosti Zásielkovňa, tzv. Z-BOXov.

Aké výhody prinesú Z-BOXy do vašej obce?

  • Z-BOXy sú ekologické, bezpečné a navyše k dispozícii nonstop, takže sa obyvatelia vašej obce už nebudú musieť viac prispôsobovať otváracím hodinám poštových pobočiek alebo čakať na kuriéra
  • Vďaka Z-BOXom získajú občania slobodu, pretože si zásielky môžu vyzdvihovať v čase, ktorý im najviac vyhovuje, a to aj s možnosťou platby formou dobierky
  • Vyzdvihnutie zásielok prebehne bezkontaktne, bez potreby akejkoľvek obsluhy a len na pár kliknutí v mobilnej aplikácii Zásielkovňa
  • Získate skutočne rýchle, bezpečné a jednoduché riešenie doručovania, prostredníctvom ktorého budete k obyvateľom vašej obce ešte bližšie a výrazne im zjednodušíte doručenie zásielok smerujúcich z viac ako 33 000 e-shopov

Z-BOXy sú skrátka presne to, čo potrebuje každá súčasná moderná obec či menšie mesto. Evidujeme preto veľký záujem nielen zo strany obyvateľov, ale najmä zo strany starostov a teraz máte jedinečnú príležitosť ísť do toho s nami aj vy! Najväčšou výsadou, ktorú totiž môžete v súčasnosti ponúknuť obyvateľom pre ich spokojnosť, sú predovšetkým sloboda a komfort. A presne to je hlavnou podstatou Z-BOXov. 

Viac informácií o Z-BOXOCH je k dispozícii TU 

Z-BOXy odporúčajú aj starostovia českých obcí

Aj u našich českých susedov sa Z-BOXy tešia obrovskej popularite a ich číslo preto rastie raketovou rýchlosťou. V súčasnosti ich majú nainštalovaných už vyše 500 a do konca roka ich plánujú mať až 3500.

"Z-BOX je jednoduchá, moderná a dostupná služba, ktorá zvyšuje komfort pre našich obyvateľov. Svoje zásielky si môžu vyzdvihnúť 24 hodín denne/7 dní v týždni podľa toho, ako sami potrebujú a nie sú ničím obmedzovaní. To nie je u iných spôsobov doručovania samozrejmosťou. Prevádzka Z-boxu je navyše ekologická s minimálnymi požiadavkami na energiu."

Ondřej Martan, starosta Mestskej časti Praha-Běchovice

Ak stále váhate, či je Z-BOX dobrý nápad aj pre vašu obec, presvedčí vás o tom aj nasledujúce video, v ktorom vám starostovia českých obcí povedia o svojich priamych skúsenostiach so Z-BOXami

Na Slovensku máme aktuálne nainštalovaných už 18 Z-BOXov, avšak víziou spoločnosti Zásielkovňa je postupne pokryť všetky obce s 1500 – 5000 obyvateľmi. Aj z toho dôvodu už aktívne jednáme so starostami 509 obcí, v ktorých budeme Z-BOX inštalovať do konca tohto roku.

Využite aj vy príležitosť mať Z-BOX vo vašej obci a prineste tak svojim občanom dostupnú, komfortnú a rýchlu službu, ktorou im uľahčíte ich každodenné fungovanie. Náklady na inštaláciu bude navyše plne hradiť Zásielkovňa, vy jej v prípade záujmu len poskytne vhodný priestor na prenájom priestranstva pre inštaláciu boxu.

Nakoľko ide o pomoc s dostupnosťou konkrétneho typu poštovej služby, ktorá je nepochybne službou vo verejnom záujme, chceme, aby proces umiestnenia výdajných boxov bol v súlade s legislatívou, a zároveň aby samospráva, ktorá prejaví záujem o takúto službu, nemala žiadne problémy či komplikácie. Preto sme pre samosprávy pripravili vzorový návrh uznesenia zastupiteľstva pre účely prenájmu priestranstva na inštaláciu boxu Zásielkovne, a to ako prípad hodný osobitného zreteľa podľa § 9a ods. 9 písm. c) zákona SNR č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov.

Vzor uznesenia zastupiteľstva nájdete TU 

Návrh zmluvy so Zásielkovňou nájdete TU 

Ak vás ponuka zaujala a chcete zaregistrovať aj vašu obec, urobte tak čo najskôr vyplnením nezáväzného registračného formulára, ktorý je k dispozícii TU V prípade, že ste ho medzičasom už vyplnili, považujte túto informáciu za bezpredmetnú. 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.