Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Asistované sčítanie obyvateľov prebieha do 13. júna 2021

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska Zdroj: ZMOS

Bratislava – 11. júna 2021 – Asistované sčítanie na Slovensku končí už o pár dni, prebieha od 3. mája do 13. júna 2021.

Ide o asistovanú formu sčítania, pri ktorej žiadateľom pomôže mobilný alebo stacionárny asistent. Táto forma je určená pre tých, ktorí sa nemohli zúčastniť online samosčítania, pretože nemajú prístup na internet, počítač, tablet, alebo sa nevedeli sčítať sami elektronicky.

Ako sa realizuje asistované sčítanie?

Samospráva / mestá a obce na svojom území zriadili kontaktné miesta – zoznam kontaktných miest Aktuálne je k dispozícii takmer 3 200 kontaktných miest aj 3 800 stacionárnych asistentov.

Na kontaktných miestach je k dispozícii technika aj stacionárny asistent. Obyvateľ si môže od stacionárneho asistenta vyžiadať pomoc / asistenciu alebo poskytnutie techniky (počítača), aby sa sčítal sám.

Ak obyvateľ nemôže prísť na kontaktné mieste, môže si objednať návštevu mobilného asistenta  domov kontaktovaním miestneho či mestského úradu alebo čísla call centra ŠÚ SR +421 2 20 92 49 19 , +421 2 22 11 99 99.

Mobilný asistent spätne kontaktuje telefonicky obyvateľa a dohodne sa na presnom čase, kedy ho navštívi a sčíta. Na kontaktnom mieste, aj pri návšteve domácnosti platia aktuálne hygienicko-epidemiologické opatrenia (rúška, odstupy, použitie ochranných prostriedkov, atď). 

Zdroj: statistics.sk


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.