Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Obec/Mesto

Pandémia urýchlila trend práce na diaľku

Publikované: Autor/i: Redakcia

Rovnako ako predchádzajúce pandémie a ďalšie významné svetové udalosti, ako napríklad veľká hospodárska kríza a druhá svetová vojna, pandémia koronavírusu zásadne zmení pracoviská a charakter samotnej práce. Kolektív vedcov vo svojom výskume identifikoval niekoľko potenciál­nych účinkov práce na diaľku, napríklad zníženie fyzických podnetov, ktoré postupne môžu viesť k zásadným zmenám pracovných vzťahov.

Pandémia mení svet práce

Podľa nového článku, ktorý uverejnil medzinárodný panel odborníkov z oblasti manažmentu a riadenia ľudských zdrojov, ľudstvo vo svojej histórii podobné zmeny v pracovnom procese už niekoľkokrát zaznamenalo - jednoducho povedané "všetko tu už bolo". Mnohé z týchto súčasných zmien, najmä obrovský posun smerom k práci na diaľku - čo väčšina ľudí označuje ako "práca z domu" - tu pravdepodobne už zostanú. Výskum bol realizovaný výskumníkmi z amerických Sam M. Walton College of Business a Cornell University, singapurskej National University of Singapore a austrálskej University of New South Wales a uverejnený v článku s názvom COVID-19 a pracovisko: dôsledky, problémy a poznatky pre budúci výskum a následné kroky, ktorý bol publikovaný v augustovom vydaní periodika American Psychologist. Článok vznikol ako prehľad doterajších výskumov týkajúcich sa práce a pracovísk. Išlo o štúdie, ktoré sa uplatňujú v súvislosti s pandémiou a mal by predstavovať rámec pre identifikáciu problémov práce a pracoviska pre budúce výsku
Na zobrazenie tohto obsahu nemáte dostatočné oprávanenie.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuálne články

Čerpanie účelovo určeného kapitálového transferu príspevkovou organizáciou N

Publikované:

Príspevková organizácia obce získala kapitálový transfer zo ŠR, ktorý môže použiť aj nasledujúci rozpočtový rok. Aký postup musí príspevková organizácia dodržať, aby mohla čerpať tento účelovo určený kapitálový transfer zo ŠR?

Zapojenie finančných prostriedkov peňažných fondov do rozpočtu obce N

Publikované:

Ako má obec zapojiť do rozpočtu finančné prostriedky peňažných fondov?

Postup pri zostavení rozpočtu N

Publikované:

Obec v minulom roku nepoužila všetky účelovo poskytnuté finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu na kapitálové výdavky. Môže tieto nevyčerpané finančné prostriedky použiť v nasledujúcom rozpočtovom roku. Aký postup má zvoliť pri zostavení rozpočtu a ako má postupovať v nasledujúcom roku?