Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Nové modelovacie nástroje, ktoré pomôžu systémom tuhého odpadu dosiahnuť environmentálne ciele

Dátum: Rubrika: Trendy

Výskumníci z North Carolina State University vyvinuli bezplatný, užívateľsky prívetivý nástroj, ktorý využíva viaceré výpočtové modely, ktoré pomáhajú systémom tuhého odpadu dosiahnuť ich environmentálne ciele nákladovo najefektívnejším spôsobom.

Systémy odpadového hospodárstva robia viac ako len uložiť tuhý odpad na skládky. Tieto systémy musia nielen bezpečne ukladať alebo recyklovať tuhý odpad, ale musia tiež minimalizovať akékoľvek zdravotné riziká spojené s odpadom, minimalizovať environmentálne riziká spojené so znečistením ovzdušia alebo vody a minimalizovať uvoľňovanie skleníkových plynov, ktoré sa môžu vyrábať pri spracovaní alebo rozklade tuhého odpadu.
"Výzvou je, že existuje celý rad vecí, ktoré môžu systémy odpadového hospodárstva urobiť na dosiahnutie týchto cieľov,"
hovorí James Levis, spoluautor článku o novom nástroji a výskumný asistent profesora občianskeho, stavebného a environmentálneho inžinierstva na NC State. "Mnohé z týchto opatrení majú kompromisy, pokiaľ ide o náklady, vplyv na životné prostredie, technické výzvy atď.
"Na riešenie
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.