Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Ako môže baktéria pomôcť vyriešiť krízu znečistenia plastmi

Dátum: Rubrika: Editoriál

Znečistenie plastmi je jednou z najnaliehavejších environmentálnych otázok našej doby. Hromadenie plastov na báze ropy má ničivé účinky na naše životné prostredie, voľne žijúce živočíchy a ľudské zdravie. V nedávnej štúdii, publikovanej v Scientific Reports, výskumníci z Nara Institute of Science and Technology odhalili baktériu, ktorá je nielen schopná degradovať ťažko recyklovateľné plasty na báze ropy, ale môže tiež udržateľne produkovať biologicky rozložiteľné plasty šetrnejšie k životnému prostrediu.

Znečistenie plastmi je jednou z najnaliehavejších environmentálnych otázok našej doby. Hromadenie plastov na báze ropy má ničivé účinky na naše životné prostredie, voľne žijúce živočíchy a ľudské zdravie. V nedávnej štúdii, publikovanej v Scientific Reports, výskumníci z Nara Institute of Science and Technology odhalili baktériu, ktorá je nielen schopná degradovať ťažko recyklovateľné plasty na báze ropy, ale môže tiež udržateľne produkovať biologicky rozložiteľné plasty šetrnejšie k životnému prostrediu.
Plasty na báze ropy vrátane polyetyléntereftalátu (PET) sa vo veľkej m
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.