Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Príplatok za riadenie a jeden podriadený zamestnanec

Dátum: Autor/i: Mgr. Zuzana Dianová Rubrika: Naša poradňa

Na základe organizačných zmien zamestnávateľa ostal na oddelení mestského úradu vedúcemu zamestnancovi len jeden podriadený zamestnanec. Je možné, aby vedúci zamestnanec, ktorý riadi len jedného podriadeného zamestnanca, naďalej poberal príplatok za riadenie, alebo je potrebné vedúcemu zamestnancovi odobrať, prípadne znížiť tento príplatok?

Podľa § 8 zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z. n. p. (ďalej len "zákon o odmeňovaní") sa príplatok za riadenie poskytuje zamestnancovi, ktorý vykonáva funkciu vedúceho zamestnanca. Kto sa považuje za vedúceho zamestnanca, je definované v § 9 ods. 3 zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce v z. n. p. (ďalej len "Zákonník práce"). Podľa tohto ustanovenia vedúci zamestnanci zamestnávateľa sú zamestnanci, ktorí sú na jednotlivýc
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.