Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Zaradenie darovaného majetku

Dátum: Autor/i: PhDr. Jozef Sýkora, MBA Rubrika: Naša poradňa

Obec dostala do výpožičky nákladný príves v hodnote 14 000 €, ktorý viedla na podsúvahovom účte v hodnote 14 000 €. Tento rok dostala darovaciu zmluvu, ktorou prejde nákladný príves do majetku obce. V protokole, ktorý je prílohou darovacej zmluvy, je nákupná cena 14 000 €, hodnota vozidla po odpise 0 €. Čiže tento príves je už odpísaný. V akej hodnote ho treba zaradiť do dlhodobého majetku?

Podľa § 25 ods. 1 písm. d) bod 1 zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve v z. n. p. reálnou hodnotou sa ocení majetok nadobudnutý bezodplatne (okrem peňažných prostri
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály