Na mesto nám chodia na podpis „dohody o zabezpečení trestu povinnej práce“ uzatvorené v súlade s ustanovením § 4 ods. 2 zákona č. 528/2005 Z.z. o výkone trestu povinnej práce a o doplnení zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti. Vedie sa u nás už dlhá debata, či máme tieto zmluvy zverejňovať. Niektorí zamestnanci si myslia, že nie, nakoľko im to povedali na niektorom školení. V zákone o slobodnom prístupe k informáciám však vyslovene tieto zmluvy nie sú medzi tými, ktoré sa nezverejňujú.
Zmluvná strana je vždy súd a naše mesto. Máme povinnosť tie zmluvy po podpise zverejňovať? Máme povinnosť tie zmluvy viesť v našej evidencii zmlúv a majú mať riadne pridelené číslo zmluvy? My tieto zmluvy dávame našej príspevkovej organizácii, v ktorej si následne trest odrábajú tí odsúdení. Máme si tieto zmluvy viesť v evidencii my alebo naša organizácia? Máme po