Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Odmeňovanie zastupujúceho starostu

Dátum: Autor/i: Mgr. Ladislav Briestenský Rubrika: Naša poradňa

Náš starosta sa vzdal funkcie. Jeho zástupkyňa sa stala zastupujúcou starostkou s platom starostu v rozsahu plného úväzku. Patrí jej aj odmena za činnosť poslanca? 
 
Otázka mieri k presnému vymedzeniu statusu zástupcu starostu, ktorý nastúpil do plného rozsahu práv a povinností starostu na základe § 13b ods. 4 a 5 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v z. n. p. (ďalej len "zákon o obecnom zriadení").
Zákon o obecnom zriadení - výňatok § 13b
(4) Ak zanikne mandát starostu pred uplynutím funkčného obdobia [§ 13a ods. 1 písm. c) až i)], plní úlohy starostu v plnom rozsahu zástupca starostu;...
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály