Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Obec/Mesto

Uplatňovanie programového rozpočtovania subjektmi územnej samosprávy

Publikované: Autor/i: Ing. Ingrid Konečná Veverková

Uplatňuje sa programové rozpočtovanie vo všetkých subjektoch územnej samosprávy?
 
Prax preukazuje, že v prípade VÚC, miest a veľkých obcí sa viacročné programové rozpočtovanie úspešne uplatňuje a je bežnou pracovnou metódou v rozpočtovom procese.
 
V malých obciach však bolo programové rozpočtovanie veľmi formálnou záležitosťou, vnímanou veľmi problematicky. Zo strany malých obcí išlo o administratívnu záťaž a povinnosť, ktorú museli naplniť, avšak bez viditeľného efektu.
 
Na zobrazenie tohto obsahu nemáte dostatočné oprávanenie.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuálne články

Zvýšenie sumy životného minima a dopad na mzdové veličiny N

Publikované:

Od 1. 7. 2023 sa zmenila výška životného minima. Je to dôležitý parameter vo finančnej oblasti, pretože od neho sú odvodené viaceré mzdové veličiny. Suma životného minima má priamy dopad aj na dávky v hmotnej núdzi, vybrané peňažné príspevky a štátne sociálne dávky, napr. rodičovský príspevok. Od sumy životného minima sú závislé aj nepostihnuteľné sumy, ktoré majú priamy dopad na výšku zrážok realizovaných zo mzdy zamestnanca na základe núteného výkonu rozhodnutia.