Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Online časopis

Zrušené zákonné pravidlo v rokovacom poriadku

Dátum: Autor/i: Mgr. Ladislav Briestenský Rubrika: Naša poradňa

Pri poslednom zvolaní obecného zastupiteľstva sa nám nepodarilo dosiahnuť uznášaniaschopnosť. V rokovacom poriadku máme úpravu, že v takomto prípade starosta zvolá do 14 dní nové zasadnutie. Je pravda, že táto povinnosť už neplatí?

Situácia, ktorá viedla k tejto otázke, je dobrým príkladom toho, aké zbytočné a potenciálne škodlivé je preberanie doslovného textu zákona do vlastných vnútorných noriem obce. Pre zodpovedanie otázky si musíme pripomenúť, ako sa právna úprava zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v z. n. p. (ďalej len "zákon o obecnom zriadení") v tejto veci vyvíjala.

Zákon o obecnom zriadení, verzia účinná do 31. marca 2018 – výňatok

§ 12

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.