Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Zmeny v COVID automate sa dotýkajú aj zariadení sociálnych služieb

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska Zdroj: ZMOS

Zhoršujúca sa pandemická situácia prináša nové pravidlá v jednotlivých častiach Slovenska. Podmienky v našich regiónoch sa líšia.

Odráža sa to aj vo fungovaní zariadení sociálnych služieb. Režim v nich kopíruje aktuálnu farbu okresu. Zároveň si však každé zariadenie nastavuje ďalšie preventívne opatrenia podľa „osobitného“ semaforu rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Na prvom mieste zostáva zachovanie bezpečného prostredia pre klientov a čo najmenšie obmedzenia ich každodenného života v zariadeniach.

So stupňujúcou sa silou tretej vlny pandémie musia zariadenia sociálnych služieb v jednotlivých okresoch individuálne reagovať na akékoľvek zmeny či zhoršenie.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny aktualizovalo opatrenia v ZSS v súlade s Covid automatom. Ten určuje zásady protiepidemických prístupov a zachovania bezpečnosti pre klientov v sociálnych službách. V prípade zhoršenia situácie štatutár daného zariadenia na základe schváleného semaforu prepína v jeho prevádzke jednotlivé farby. V prípade pozitívnych prípadov je zariadenie v spolupráci s RÚVZ uvedené do karantény. 

Aktualizované opatrenia v ZSS v súlade s COVID automatom sú zverejnené TU 

Podrobnosti TU      


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.