Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Žiar nad Hronom: Mesto vyčlení pre Prešov finančnú pomoc

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Žiar nad Hronom poskytne finančnú pomoc mestu Prešov. Žiarsky primátor Peter Antal na pondelkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) informoval, že do budúceho zasadnutia MsZ pripravia materiál, ktorým mesto vyčlení finančnú pomoc.

Žiar nad Hronom 9. decembra (TASR) - Približnú výšku finančnej pomoci zatiaľ primátor nechcel konkretizovať. Je však presvedčený, že pomoc bude potrebná počas celého roka a každá suma, ktorú mestskí poslanci schvália, pomôže. Pomoc bude smerovaná mestu Prešov, na aký účel prostriedky použije, bude na rozhodnutí prešovskej samosprávy. Dodal, že v uplynulých dňoch pozorne sledoval, ako by mesto Žiar nad Hronom mohlo postihnutým pomôcť. Keďže prešovská samospráva avizovala, že materiálna pomoc je vďaka mnohým darcom dostatočná, rozhodol sa, že Žiar nad Hronom pomôže finančne. V 12-podlažnej bytovke na prešovskej Mukačevskej ulici v piatok (6. 12.) vybuchol plyn. Nešťastie si vyžiadalo viacero ľudských životov a desiatky zranených. Obete tragédie si žiarski poslanci uctili na začiatku zasadnutia minútou ticha.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.