Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Zástupcovia ÚVO na seminári ZMOS

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska Zdroj: ZMOS

Bratislava – 20. apríla 2021 – Pondelkový seminár Združenia miest a obcí Slovenska sa venoval verejným obstarávaniam inovácií a kvality v územnej samospráve.

Jeho cieľmi bolo predstavenie možností nákupu inovatívnych riešení prostredníctvom nástrojov verejného obstarávania. Podujatie bolo zamerané na princípy stanovenia kvalitatívnych parametroch vo verejnom obstarávaní, napríklad, ako docieliť kvalitatívne plnenie realizované prostredníctvom skúseného subjektu. Účastníci sa tiež venovali základným princípom efektívneho riadenia verejného obstarávania. Svoju pozornosť zároveň venovali poukázaniu na najčastejšie nedostatky pri realizácii zložitejších, ale aj jednoduchších postupov verejného obstarávania.

Hlavnými prednášajúcimi boli Jaroslav Lexa, Ivan Holič a Martin Jakubek z Úradu pre verejné obstarávanie. Ich prezentácia k jednotlivým témam je k dispozícii TU 

Zároveň pripomíname, že ďalšie podujatie k verejnému obsatrávaniu sa uskutoční v pondelok 26. apríla 2021 a bude venované nástrojom verejného obstarávania inovácií. Na podujatie je možné sa prihlasovať do 22. apríla 2021. Viac informácií je k dispozícii TU 

Podujatie bolo organizované v rámci národného projektu Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý bol podporené operačným programom Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu. 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.