Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Verejné osvetlenie obyvateľov miest a obcí neobmedzuje

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Verejné osvetlenie vo väčšine miest a obcí nepôsobí rušivo a nezhoršuje podmienky bývania obyvateľov. Zistil to prieskum Združenia miesta obcí Slovenska (ZMOS).

 Bratislava 26. februára (TASR) - Z prieskumu, ktorého zber dát sa uskutočnil na prelome rokov 2019/2020, vyplynulo, že 72 percent starostov a primátorov neeviduje sťažnosti obyvateľov na to, že by verejné osvetlenie z pouličných lámp svietilo do obytných priestorov. "Takmer 18 percent opýtaných uviedlo, že v minulosti sa takým podnetom zaoberalo a aj ho vyriešilo. Ako problém, ktorému sa venujú v súčasnosti, ho označilo 4,5 percenta oslovených starostov a primátorov,“ uviedol hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák. Dodal, že k otázke sa nevedeli vyjadriť štyri percentá respondentov.
V prieskume sa ZMOS pýtal aj na spokojnosť s dobou zapínania verejného osvetlenia. "Kladnú odozvu od obyvateľov potvrdilo 88,3 percenta oslovených starostov a primátorov. Podľa 1,4 percenta respondentov táto doba zapínania obyvateľom nevyhovuje a rovnako percento opýtaných sa nevedelo k otázke vyjadriť,“ dodal Kaliňák.
Prieskum je súčasťou národného projektu ZMOS s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je realizovaný vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.