Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Únia miest Slovenska so ZMOSom štrajkovať nebude

Kategória: Aktuality Autor/i: Únia miest Slovenska

Únia miest Slovenska (ÚMS) sa  nepripojí  k výzve ZMOSu, ktoré ohlásilo na 2.februára demonštráciu samospráv pred úradom vlády SR. V súčasnej situácii nepovažuje takýto postup za vhodný, ani za rozumný. Zhodli sa na tom zástupcovia Prezídia ÚMS na dnešnom mimoriadnom online rokovaní.

V čase, kedy čelí Slovensko, okrem pandemickej, klimatickej a ekonomickej kríze, ešte aj hroziacemu geopolitickému, vojnovému konfliktu na susednej Ukrajine, nepovažujeme za vhodné, ani za rozumné zvyšovať napätie v spoločnosti  štrajkovaním. ÚMS bude naďalej presadzovať svoje záujmy a priority, bude rokovať na všetkých úrovniach a so všetkými relevantnými  partnermi  na úrovni štátu – s vládou SR a s poslancami NR SR. ÚMS  sa nepripája k ZMOSu, ktoré  vo svojom vyhlásení, uvádza, že v prípade, ak vláda požiadavkám ZMOSu nevyhovie, tak nasledujúcim krokom bude štrajk všetkých samospráv. 

 

Richard Rybníček, prezident ÚMS: „Zástupkyne a zástupcovia členských miest Únie sú zavalení  prácou, fungujú na plné obrátky, venujú sa  tomu, aby chránili svojich obyvateľov pred prichádzajúcou novou vlnou omikronu  a iným dôležitým témam vo svojich mestách. Považujem za nevhodné a aj nespravodlivé voči vláde, aby boli primátorky  a primátori, o to viac v súčasnej mimoriadne napätej situácii, súčasťou takýchto podujatí. Nie sme spokojní a nepáčia sa nám mnohé rozhodnutia vlády a parlamentu, ktoré komplikujú život samospráve. Ako ÚMS našu nespokojnosť dávame patrične najavo a upozorňujeme na tieto rozhodnutia a budeme to robiť ďalej. Ale robiť to cez demonštrácie a vyhrážkami, štrajkami, ako ZMOS, to nepovažujeme za vhodné. Nemáme záujem ešte viac zvyšovať napätie v spoločnosti.“


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.