Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Spolupráca pri modernizácii športovísk je nevyhnutná

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska Zdroj: ZMOS

Košice – 27. júna 2021 – Spolupráca medzi samosprávami a Fondom na podporu športu je nevyhnutná. Po rokovaní správnej rady Fondu na podporu športu, ktoré re uskutočnilo v sobotu 26. júna to uviedol jej člen, predseda Združenia miest a obcí Slovenska a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. 

„Mestá a obce sú vlastníkmi veľkého množstva športovej infraštruktúry. Na vlastné oči sa presviedčame o tom, že modernizačný dlh v tejto oblasti je obrovský a športoviská potrebujú obnovu. Budú sa vypisovať výzvy s alokáciami finančných prostriedkov pre určenú športovú infraštruktúru. Mestá a obce by ich mali využiť na to, aby športoviská mohli slúžiť mládeži a ostatnej športujúcej verejnosti. Keď sa medzi mládežou nájde šikovný talent, potom by sa mal v športe zdokonaľovať na profesionálnej báze,“ povedal Branislav Tréger. 

Rokovanie správnej rady sa v sobotu 26. júna 2021 konalo v Košiciach. Zúčastnil sa ho aj tamojší primátor Jaroslav Polaček so svojim námestníkom Marcelom Gibódom a vedúcim referátu športu a mládeže Máriom Švecom, ktorý tiež predstavili projekt Reštartu športovej infraštruktúry v Košiciach. Dôraz pri svojej prezentácii kládli najmä na vytvorenie čo najlepších podmienok pre športovanie detí a mládeže. 

Na zasadnutí správnej rady Fondu na podporu športu sa hovorilo aj o aktuálnom stave žiadostí, ktoré boli predložené v rámci výzvy o poskytnutie príspevku v programe Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry a vo výzve na poskytnutie mimoriadnej pomoci pre amatérske kluby a organizácie. 

Ako sa uvádza v štatúte Fondu na podporu športu, je zriadený na účel podpory a rozvoja športu mládeže, vrcholového športu, športu reprezentácie Slovenskej republiky, športu pre všetkých, športu zdravotne postihnutých a výstavby, modernizácie a rekonštrukcie športovej infraštruktúry národného významu a športovej infraštruktúry. 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.