Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

SANTEA a ZMOS začínajú spoluprácu v inováciách pre sociálnu pomoc

Kategória: Aktuality Zdroj: ZMOS

Združenie miest a obcí Slovenska vstupuje do spolupráce so spoločnosťou SANTEA, ktorá sa orientuje na inovatívne technologické prvky na pomoc ľuďom v sociálnej oblasti.

Skúsenosti so spoločnosťou SANTEA má už dnes viacero samospráv, ktoré pre svojich osamelých obyvateľov zabezpečili rôzne technologické riešenia, ktoré umocňujú pocit bezpečia a ochrany. Technologické prvky reagujú na rôzne životné situácie. Napríklad človek v ohrození nemusí prísť k telefónu, aby si zavolal. Domáce tiesňové volanie môže využiť kdekoľvek a kedykoľvek v byte.

Prístroj má citlivý mikrofón a reproduktor, ktoré zabezpečia rozhovor s dispečingom z celého bytu klienta. V celom priestore bytu sú namontované citlivé SOS tlačidlá a senzory, ktoré človeka v prípade núdze spoja s dispečingom. Ďalšou službou je napr. automatický dávkovač liekov s pripomenutím v reálnom čase. Ideálne pre ľudí so zhoršenou pamäťou,  zhoršeným zrakom alebo motorikou, ktorí užívajú lieky v domácom prostredí.

V byte osamelého človeka je možné inštalovať senzor dymu, senzor plynu, SOS statické tlačidlo, alebo dokonca aj plynový spínač. To všetko chráni ľudí aj majetok. Súčasťou služieb je aj monitorovanie a pomoc mimo bytu, kdekoľvek sa klient nachádza, s možnosťou núdzového volania aj v prípade pádu, zhoršenia zdravotného stavu alebo iných mnohých mimoriadnych, život ohrozujúcich udalostí.

Tieto a mnohé ďalšie služby, vrátane transferu poznatkov v danej oblasti budú predmetom spolupráce v čase, kedy je stále väčší nápor na potrebu sociálnej pomoci, ktorá je neraz limitovaná obmedzenými financiami, aj počtom ľudí v sociálnej oblasti. 

Detailné informácie sú k dispozícii TU 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.