Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Samosprávam by mal výdavky súvisiace so záchrannými prácami počas mimoriadnych situácií preplatiť štát

Kategória: Aktuality Autor/i: redakcia

Materiál Ministerstva vnútra SR, na základe ktorého by malo byť samosprávam preplatených 541 039 eur, je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Vyčlenenie finančných prostriedkov musí odobriť vláda. Na základe návrhu predkladateľa majú byť finančné prostriedky uvoľniť z kapitoly Všeobecná pokladničná správa, pričom sa odporúča ich poukázať do rozpočtovej kapitoly Ministerstvo vnútra SR a následne zabezpečiť ich presun do rozpočtov dotknutých subjektov podľa verifikácie výdavkov na záchranné práce.

Ide o záchranné práce poča 18 mimoriadnych situácií. 

Ohrozenie zdravia II. stupňa riešili v územnej pôsobnosti okresných úradov Košice-okolie, Poprad a Liptovský Mikuláš, smerovať tam má 8439 eur. Za výdavky pri riešení požiarov v okresoch Košice, Levoča, Prešov a Sabinov by mal štát preplatiť 19 132 eur.

Prívalové dažde spôsobili mimoriadne udalosti v územnej pôsobnosti okresných úradov Rimavská Sobota, Senica, Trnava a Čadca, na preplatenie výdavkov je vyčlenených 34 325 eur. Následky snehovej kalamity v Žilinskom okrese si vyžiadali výdavky vo výške 217 463 eur. Za záchranné práce po víchrici v okresoch Sobrance, Nitra a Bardejov by mali preplatiť samosprávam 261 679 eur.

Zdroj: ZMOS


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.