Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Prídavok na dieťa sa zvýši na 60 eur mesačne

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska

Poslanci Národnej rady SR schválili novelu zákona č. 600/2003 Z. z. o prídavku na dieťa a o zmene a doplnení zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.

Prídavok na dieťa sa zvýši na 60 eur mesačne. Opätovne sa tiež zavedie jednorazové zvýšenie prídavku v sume 110 eur pre deti pri nástupe do prvého ročníka základnej školy. Plénum Národnej rady SR v utorok schválilo novelu zákona o prídavku na dieťa.

Podľa predkladateľa Je veľmi dôležité, aby príspevok na začiatok školského roka kontinuálne pokračoval. Zvýšenie sumy prídavku na dieťa sa pôvodne navrhovalo na 50 eur. Jeho suma však bude 60 eur. Navrhlo sa to v nadväznosti na posun účinnosti príspevku na financovanie voľnočasových aktivít dieťaťa.

Zruší sa obmedzenie príjmu dieťaťa zvereného do náhradnej starostlivosti. Príjmy zo zárobkovej činnosti nad túto sumu sa pritom dieťaťu započítajú do príjmu a o sumu týchto príjmov v jednotlivých mesiacoch je dieťaťu krátený opakovaný príspevok.

Schválené znenie zákona nájdete TU

Zdroj: ZMOS.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.