Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Podujatie: Zelený reštart slovenskej ekonomiky - plán obnovy

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska

Bratislava – 20. októbra 2020 – Pokiaľ sa chcete dozvedieť aká je vízia slovenskej vlády a relevantných hráčov pri plánovaní reforiem v rámci Zelenej obnovy, čo sa do plánu reforiem dostalo a čo tam chýba a ďalšie zaujímavé informácie týkajúce sa cieľov Európskej zelenej dohody v podmienkach SR, zúčastnite sa na online podujatí organizovanom Euractiv Slovensko 23.10.2020.

Európska únia vyčlenila na obnovu ekonomiky krajín po pandémii Covid-19 rekordnú sumu. Aby mohlo Slovensko čerpať 7,5 miliardy eur z Fondu obnovy, musí prísť do 15. októbra s Národným plánom obnovy a odolnosti.

Podľa Európskej komisie by masívne investície do oživenia ekonomiky nemali prebiehať na úkor environmentálnych cieľov, ale naopak tie by mali byť centrálnym prvkom obnovy. Miliardy eur by malo Slovensko podľa Komisie využiť na reštrukturalizáciu hospodárstva, aby sa stalo udržateľnejšie a odolnejšie nielen voči koronakríze, ale najmä voči dôsledkom zmeny klímy.

Hlavné otázky online diskusie:

  • Aká je vízia slovenskej vlády a relevantných hráčov pri plánovaní reforiem v rámci Zelenej obnovy? Čo sa do plánu reforiem dostalo a čo tam chýba?
  • Aké sú kľúčové oblasti reforiem, aby Slovensko dosiahlo klimatické ciele a zároveň sa zotavilo z pandémie korony?
  • Aké projekty a investície môžu Slovensku pomôcť hneď?

Viac informácií nájdete na internetovej stránke Združenia miest a obcí Slovenska.

Zdroj: Združenie miest a obcí Slovenska.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.