Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Plénum začalo rokovací deň diskusiou o zjednodušení eurofondov počas krízy

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Zjednodušiť poskytovanie eurofondov počas koronakrízy je zámerom novely zákona o príspevku poskytovanom z európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Bratislava 14. mája (TASR) – Diskusiou o tomto návrhu, ktorý je v druhom čítaní, plénum Národnej rady (NR) SR odštartovalo tretí rokovací deň siedmej schôdze parlamentu. Poslanci o ňom rokujú v tzv. zrýchlenom režime.
"Toto je prvý krok, aby sa tie peniaze rýchlejšie dostali k ľuďom," priblížila vo štvrtok plénu podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí). V zjednodušovaní procesov chce pokračovať aj v ďalšom programovom období. O tomto návrhu zákona by poslanci mali hlasovať o 11.00 h.
Plénum následne vo štvrtok čaká neukončená diskusia k správe o činnosti verejného ochrancu práv za rok 2019. Do rozpravy je ešte prihlásených niekoľko poslancov. Zároveň majú na programe aj ďalšie výročné správy. Napríklad správu o činnosti komisárky pre deti za rok 2019, ale aj správu o výsledku hospodárenia Národnej banky Slovenska za minulý rok.
Zákonodarcovia majú vo štvrtok na pláne aj rokovanie o návrhu zákona, ktorým by sa malo zriadiť nové ministerstvo. Vzniknúť má pretvorením Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.