Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Obecné a mestské polície majú 30 rokov, stretli sa na sneme

Kategória: Aktuality Zdroj: ZMOS

Členovia Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska (ZNOaMPS) sa stretli na sneme, ktorý sa koná na Štrbskom Plese. Obecné a mestské polície na Slovensku si v tomto roku pripomínajú 30. výročie vzniku.

Pozvanie na snem ZNOaMPS prijal vo štvrtok 28. októbra 2021 aj predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. „Váha mestských a obecných polícií sa dvíha a veľmi často zabezpečujete niektoré udalosti miesto štátnej polície. Chcem vašim príslušníkom poďakovať za prácu, ktorú vykonávate v prospech miest a obcí a najmä ich obyvateľov,“ uviedol Branislav Tréger.

ZMOS a ZNOaMPS majú od júla 2020 podpísané aj Memorandum o spolupráci. „Žiadne memorandum, ktoré sme podpísali, nie je len formálne. Spolupracujeme na viacerých oblastiach, pretože je mimoriadne dôležité dostávať aplikačnú prax, ktorú mestskí a obecní policajti majú z terénu, do legislatívy. V krátkom čase predstavíme ďalší výsledok našej spolupráce, na ktorú sa ďalej tešíme. Problémov bude určite pribúdať. Čím viac budeme držať spolu a budeme zomknutejší, tým lepšie budú naše výsledky v prospech občanov,“ poznamenal predseda ZMOS.

„Klobúk dolu za spoluprácu, akú máme. Som rád, že som sa mohol zúčastniť aj nedávneho snemu ZMOS, kde som pred predstaviteľmi samospráv za ňu mohol poďakovať,“ vyzdvihol náčelník Mestskej polície v Prešove a prezident ZNOaMPS Ján Andrejko.

Na sneme sa zúčastnil aj primátor Šale Jozef Belický, ktorý v tomto meste zakladal mestskú políciu. „Mestské a obecné polície prešli za 30 rokov obrovským vývojom. Zo zelenej lúky sa vo všetkých mestách a obciach vybudovali plne funkčné zložky, na ktoré sa občan môže spoľahnúť,“ zdôraznil.

Súčasťou snemu bolo aj odovzdávanie plakiet a čestných odznakov pri príležitosti 30. výročia vzniku obecných a mestských polícií a oceňovanie príslušníkov za záchranu života.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.