Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

O zamestnanecké granty v komunitnom projekte sa možno uchádzať do 15. februára

Kategória: Aktuality

Neziskové organizácie, komunitné centrá, školy či obce sa môžu opäť uchádzať o grant pre komunitné projekty v rámci zamestnaneckého grantového programu Nadácie VÚB.

 Bratislava 15. januára (TASR) – Na tento rok má vyčlenených 50.000 eur na podporu 35 najzaujímavejších a najužitočnejších projektov. Termín predkladania žiadostí je 15. február, podmienkou je účasť jednotlivca alebo viacerých zamestnancov z uvedenej banky na spoločnej práci. "Tešíme sa, že aj na začiatku novej dekády vzíde z tejto iniciatívy množstvo skvelých spoluprác, ktoré prinesú osoh a dobrú energiu do našich susedstiev," poznamenal predseda správnej rady nadácie Alexander Resch. Cieľom je podporiť verejnoprospešné návrhy zamerané na rozvoj dobrovoľníctva, športové a vzdelávacie aktivity pre deti a mládež, originálne formy spájania generácií či projekty, ktoré myslia na pacientov v zdravotníckych zariadeniach.
Návrhy je možné posielať prostredníctvom formulára zverejneného na webovej stránke nadácie, a to do 15. februára. O víťazných projektoch, ktoré môžu získať grant do výšky 1500 eur, rozhodne nezávislá hodnotiaca komisia. Vybrané projekty by mali byť realizované od apríla do októbra 2020.
Zamestnanecký grantový program s podtitulom Pomôžte svojej komunite pomohol počas svojej 13-ročnej histórie zrealizovať 313 iniciatív po celom Slovensku. Celkovo na dobrovoľnícku výzvu zareagovalo v minulých ročníkoch viac ako 1600 záujemcov.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.