Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

O dotáciu na nájomné bude možné požiadať do konca apríla

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska.

Podnikatelia, ktorých prevádzky boli počas 3. vlny pandémie povinne zatvorené, môžu požiadať o dotáciu na nájomné do konca apríla.

Presné podmienky, za ktorých je možné podať žiadosť sú zverejnené TU. Na základe vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva budú priebežne aktualizované aj obdobia sťaženého užívania. Ministerstvo hospodárstva počas 3. vlny vybavilo takmer 5 000  žiadostí v celkovej výške cez 5 miliónov eur.

Podobne ako v rámci dotácií na nájomné počas prvej vlny, aj tentoraz sú oprávnenými žiadateľmi o dotáciu nájomcovia, ktorí o peniaze žiadajú prostredníctvom prenajímateľa. Dotáciu možno poskytnúť nájomcovi vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom, najviac však vo výške 50 % nájomného za obdobie sťaženého užívania. Ak sa prenajímateľ a nájomca dohodnú na nižšej zľave, nájomca bude mať možnosť zaplatiť zostávajúce nájomné v rovnako vysokých mesačných splátkach do 48 mesiacov. Rezort hospodárstva vyplatil podnikateľom počas 1. a 2. vlny podnikateľom na dotáciách na nájomné vyše 140 miliónov eur.

 

Súvisiace oznamy ZMOS:

Dotácie na nájomne v rámci 2. vlny pandémie

O dotácie na nájomné je možné žiadať do konca novembra 

Dotácia na úhradu nájomného v 2. vlne pandémie

Predkladanie žiadosti o nájomné už bez ohľadu na kraje

Výzva na poskytnutie dotácií na nájomné spustená

Zdroj: Združenie miest a obcí Slovenska.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.