Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Novelu stavebného zákona z dielne ZMOS sme predstavili štátnej tajomníčke

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska

Vlastný návrh novely stavebného zákona, ktorý vypracovalo Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS), bol predmetom stretnutia predstaviteľov ZMOS so zástupcami Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky na čele so štátnou tajomníčkou rezortu Katarínou Brunckovou.

„ZMOS považuje návrh stavebného zákona z dielne vicepremiéra pána Holého za nebezpečný a škodlivý. Práve preto expertný tím pod vedením starostu pána Martina Chrena spracoval rýchlu novelu súčasného zákona, ktorá je podľa nášho názoru lepšia na aktuálnu dobu ako rizikový nový zákon. Túto novelu sme postupne konzultovali so sociálnymi partnermi aj predstaviteľmi politických strán. Dnes sme ju predstavili pani štátnej tajomníčke Kataríne Brunckovej z rezortu dopravy a výstaby, pretože sme presvedčení, že tento rezort mal od začiatku riešiť problematiku stavebného zákona,“ povedal Branislav Tréger, predseda ZMOS a primátor mesta Liptovský Hrádok.  

ZMOS na rokovaní v stredu 26. januára 2022 zastupoval aj starosta bratislavského Ružinova a zároveň šéf expertného tímu ZMOS pre stavebnú legislatívu Martin Chren a expertka ZMOS pre oblasť pozemkov, dopravy a výstavby Xénia Domaracká.

Zdroj: Združenie miest a obcí Slovenska.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.