Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Na rekonštrukciu MsKC chce samospráva získať dotáciu

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

S projektom rekonštrukcie mestského kultúrneho centra (MsKC) sa chce žiarska samospráva uchádzať o dotáciu z nórskych fondov.

Žiar nad Hronom 10. decembra (TASR) - Aktuálne sa podľa primátora Petra Antala vypracováva projekt na rekonštrukciu objektu. "Projekt, ktorý by mal byť mestu odovzdaný ešte tento mesiac, bude riešiť výmenu hliníkovej fasády za novú, podobnú ako sa v súčasnosti realizuje na knižnici," priblížil Antal. Zároveň by tam chceli vymeniť okná a ďalšie výplne, a tiež zrealizovať tzv. vegetačnú stenu. Budova MsKC bola postavená ešte v roku 1988 a v súčasnosti je jej energetická náročnosť spomedzi všetkých mestských objektov najväčšia. Objekt je v pôvodnom stave. Má hliníkovú fasádu a veľké energetické úniky. V zime ho je tak problematické vykúriť. Samospráva sa chce s projektom zapojiť do výzvy z nórskych fondov, ktorá je zameraná na opatrenia voči klimatickej zmene. Výzva vyšla podľa Antala len pred niekoľkými dňami, o akú sumu sa bude mesto uchádzať, zatiaľ známe nie je. Základ je mať podľa jeho slov projektovú dokumentáciu s predpokladaným rozpočtom, aby mohli začať hľadať zdroje. "Možno to bude znovu viaczdrojové financovanie z rôznych projektov, možno čiastočne zo zdrojov mesta. Ale bude nevyhnutné urobiť to v dohľadnom čase a bude to asi posledná väčšia investícia v našom meste do našich budov," dodal Antal.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.