Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Informácie z rokovania vlády

Kategória: Aktuality Zdroj: ZMOS

Prinášame informácie z ostatného online rokovania vlády, v rámci ktorého boli 30. decembra 2021 schválené nasledovné materiály:

Návrh nariadenia vlády Slovenskej republiky o predĺžení lehôt na účely poskytnutia finančnej pomoci pre seniorov

Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu a vývoj záujmu seniorov o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa navrhuje predĺžiť lehoty na absolvovanie takéhoto očkovania a predĺžiť lehoty na registráciu na takéto očkovanie na účely poskytnutia finančnej pomoci pre seniorov. V snahe vyvinúť maximálne úsilie na zvýšenie záujmu seniorov o očkovanie aj formou finančnej motivácie sa zákonné lehoty predlžujú, aby sa seniorom umožnilo absolvovať očkovanie alebo sa aspoň na takého očkovanie registrovať aj v prvých týždňoch roka 2022. Predĺženie týchto lehôt sa navrhuje aj z dôvodu, že počas vianočných sviatkov a koncom roka 2021 boli očkovacie kapacity obmedzené.

Návrh manuálu Ministerstva hospodárstva SR pre zamestnávateľov na vykonanie testovania zamestnancov v prevádzkach podnikov na ochorenie COVID – 19

Predložený manuál obsahuje základné informácie o testovaní zamestnancov, upravuje obstaranie testov, povinnosť viesť evidenciu testovania, obsahuje doplňujúce ustanovenia a finančnú náhradu.

Sprievodnú dokumentáciu k materiálom nájdete TU.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.