Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Európsky týždeň mobility v znamení udržateľnej dopravy

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska Zdroj: ZMOS

Bratislava – 16. júna 2021 - Samosprávy, štátne inštitúcie, školy či neziskové organizácie sa môžu prihlásiť do jubilejného 20. ročníka kampane Európsky týždeň mobility (ETM). Tohtoročnou témou je „Bezpečne so zdravo udržateľnou dopravou“.

ETM už tradične zastrešuje Európska komisia. Tohtoročná téma upriamuje pozornosť na problémy, ktorým Európa i celý svet čelili počas pandémie COVID-19. Podľa slov ministra Jána Budaja je kampaň priestorom zamyslieť sa nad príležitosťami na zmeny, vyplývajúce z tejto závažnej zdravotnej krízy v Európe.

Samosprávy majú možnosť predstaviť realizované trvalé opatrenia v prospech udržateľnej mobility, ale aj zorganizovať spolu s partnermi zaujímavé podujatia v oblasti osvety a informovanosti. Chcem vyzvať mestá a obce, ale aj štátne inštitúcie, školy či občianske združenia, aby sa nebáli zapojiť do kampane, ktorá je príležitosťou ukázať, že vieme cestovať ekologicky, bezpečne a zdravo, udržateľnou dopravou,“ zdôraznil minister Ján Budaj.

ETM sa každoročne koná v týždni od 16. do 22. septembra a vyvrcholí DŇOM BEZ ÁUT. Obyvateľov miest a obcí má povzbudiť pri využívaní alternatívnych foriem dopravy, ktoré sú šetrenejšie k životnému prostrediu.

Vyhlasovateľom kampane je Ministerstvo životného prostredia SR. Národným koordinátorom kampane je Slovenská agentúra životného prostredia. 

Zdroj: SAZP 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.