Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Ešte nevieme, aké kompenzácie bude potrebné robiť pre koronavírus

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Vláda ešte nevie, do akej miery bude potrebné robiť pre firmy a podnikateľov kompenzačné opatrenia súvisiace so škodami spôsobenými novým koronavírusom. Uviedol to pred stredajším rokovaním vládneho kabinetu minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD).

 Bratislava 11. marca (TASR) - "Ešte nevieme, do akej miery bude potrebné robiť kompenzačné opatrenia, lebo aj naše stretnutie tento týždeň (9. 3.) s priemyslom a s podnikateľmi zatiaľ neukázalo, že by boli nutné," povedal.
Výroba podľa jeho slov ešte funguje. "Pokiaľ bude potrebné niečo urobiť, tak sme pripravení diskutovať o tom, či by bola pomoc vo forme finančnej kompenzácie, alebo vo forme prijatia nejakých iných opatrení," ubezpečil.
"Momentálne sme (ako vláda) však v takom režime, že máme obmedzené možnosti, lebo nová Národná rada SR sa kreuje. Dosluhujúca vláda môže prijímať len opatrenia vo forme nariadení, alebo nejakých iných podobných aktov. Asi bude potrebné počkať, kým sa vytvorí nová vláda. My sme však pripravení, sme aj v neustálom kontakte s priemyslom," dodal Žiga.
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) uviedol, že štát môže pripraviť sumu kompenzačných opatrení, no to nie je aktuálne prioritou. "Nebudem sa teraz venovať individuálnym ekonomickým problémom konkrétnych kultúrnych podujatí, kín. Ide o zdravie ľudí, či budú kiná zatvorené 14 dní, to nás nemusí trápiť," povedal novinárom pred rokovaním vlády.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.