Portál pre obce,
rozpočtové a príspevkové organizácie

Aktuality

Celoslovenská očkovacia kampaň „Darujme si Vianoce“

Kategória: Aktuality Zdroj: ZMOS

Ministerstvo zdravotníctva SR na celom Slovensku so všetkými samosprávnymi krajmi spustilo celoslovenskú očkovaciu kampaň „Darujme si Vianoce“. Ministerstvo zdravotníctva a samosprávne kraje navýšili kapacity a rozšírili možnosti očkovania, aby sa pre čo najväčší počet ľudí vytvoril priestor dať sa zaočkovať.

Záujem o očkovanie na Slovensku opäť rastie. Ministerstvo zdravotníctva SR a samosprávne kraje pripravili mobilizačný týždeň na podporu očkovania na celom Slovensku.

Od soboty 11. decembra sú v celej krajine navýšené očkovacie kapacity vo vakcinačných centrách a otvoria sa nové termíny na očkovanie. K mobilizácii sa v týchto dňoch pripoja členovia vlády, ako aj osobnosti z kultúrno-spoločenského života a športu. V jednotlivých regiónoch budú prostredníctvom sociálnych sietí alebo svojou pomocou priamo vo vakcinačných centrách pozývať ľudí k očkovaniu. Cieľom tejto mobilizácie je zaočkovať čo najviac ľudí a tým ich ochrániť pred ťažkým priebehom ochorenia Covid-19, ako aj zvýšiť informovanosť o dôležitosti očkovania.

Do akcie sa zapojili všetky samosprávne kraje, ktoré ho podporia aj prostredníctvom svojich profilov, tlačovými správami či ďalšími sprievodnými aktivitami.

Ministerstvo zdravotníctva  so župami navýšilo vakcinačné kapacity.

  • Pre registrovaných záujemcov je pripravených 114-tisíc vakcín.
  • Ďalšie desiatky tisíc vakcín sú pre neregistrovaných záujemcov.

Do celoslovenskej akcie je zapojených:

  • 65 nemocníc,
  • 27 polikliník,
  • 19 VKOC,
  • 602 ambulancií,
  • naplánovaných je 178 výjazdov do obcí.

Očkovanie bude počas najbližších dní prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách, v nemocniciach, nákupných centrách, poliklinikách či u všeobecných lekárov.

Samosprávne kraje pripravili bohaté sprievodné aktivity. Samosprávne kraje o svojich podujatiach informujú na svojich sociálnych sieťach, ktoré bude MZSR prezdieľavať.

Vo vakcinačných centrách budete môcť najbližšie dni stretnúť aj členov vlády.

Ministerstvo záujemcom o očkovanie odporúča, aby využili registračný formulár na stránke www.korona.gov.sk.

Samosprávne kraje tiež zverejňujú harmonogram výjazdového očkovania v regiónoch a na stránke Ministerstva zdravotníctva SR je zverejnený zoznam voľných termínov na očkovanie bez registrácie: https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

Program očkovania počas víkendu (od 11. do 12. decembra 2021).


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.